Izvor: RTS, 28.Jun.2013, 19:38 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Košarka uživo: Španija prejaka
Srbija - Španija 69:88 (7:19, 21:29, 14:21, 27:19) Košarkašice Srbije igraće u nedelju za bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu, pošto su danas u polufinalu izgubile od Španije sa 88:69. Odlična igra u drugom poluvremenu nije mogla da nadomesti veliki minus iz prvog dela meča. U borbi za bronzu naše košarkašice igraće protiv Turkinja, nedelja 17.00 časova. Direktan prenos RTS.
22.10 - Ženska košarkaška reprezentacija Srbije igraće za bronzanu medalju na >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << prvenstvu Evrope protiv selekcije Turske, koja je u polufinalu izgubila od domaćina Francuske sa 57:49 (22:11, 9:12, 18:17, 8:9). Meč za bronzu između Srbije i Turske na programu je u nedelju od 17 sati, a istog dana od 20 sati za titulu se bore Španija i Francuska.
18.46 - Kraj meča. U poslednjoj četvrtini naše košarkašice uspele serijom trojki da ublaže poraz. Konačan rezultat 88:69. NAšoj selekciji predstoji borba za bronzanu medalju. Meč se igra u nedelju.
18.27 - Nešto bolja igra naše ekipe u drugom poluvreme. Međutim protivnice su počele da pogađaju i sa distance, što im je omogućilo da lako održavaju prednost, ali i da je povećaju. Posle treće četvrtine Španija - Srbija 69:42.
17.48 - Naše košarkašice nikako da dođu do igre. Španjolke sve lakše dolaze do otvorenih pozicija za šut. Protivnice dominantne u skoku pod oba koša. Prednost Španije konstantno raste. Na poluvremnu Španija vodi sa velikih dvadeset poena prednosti 48:28.
17.19 - Loša prva četvrtina. Pored velike borbenosti, trema stegla ruke našim košarkašicama. Agresivnom igrom u odbrani naše igračice pokušale da neutrališu loš šut. Ipak, protivnice uspevaju da posle prvog perioda igre stignu do 12 poena prednosti 19:7.
17.09 - Španjolke su napravile početnu seriju od 10:0.
17.06 - Loš početak naših košarkašica. Nemaju rešenja za odbranu protivnik. Selektor Maljkovićeva bila je prinuđena da posle 4 i po minuta igre bez postignutog koša zatraži tajm-aut i pokuša da poveže naše redove.
17.00 - Počela je utakmica polufinala Evropskog prvenstva između Srbije i Španije.
16.58 - Nakon intoniranja himni očekujemo početak meča. U toku su poslednje konsultacije trenera sa igračicama.
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale prvenstva Evrope u Francuskoj posto je u polufinalu izgubila od selekcije Španije sa 88:69 (19:7, 29:21, 21:14, 19:27). Srpske košarkašice će u nedelju od 17. sati igrati za bronzanu medalju sa poraženim timom iz drugog polufinala u kojem večeras od 20 sati igraju domaćin Francuska i Turska. Plasmanom u polufinale Srbija je obezbedila učešće na prvenstvu sveta, sledeće godine u Turskoj.
Izabranice selektora Marine Maljković su bile bez šansi da ostvare podvig i domognu se borbe za titulu na kontinentalnom šampionatu. Namerile su se na znatno boljeg i kvalitetnijeg protivnika, koji je dominirao od početka do kraja utakmice igrajući brzo, raznovrsno i efikasno.
Srpska reprezentacija meč je počela veoma loše, nije postigla poen punih pet minuta, pa su Špankinje lako povele sa 10:0. U nastavku borbe nezaustavljive su bile Litl, ćargaj i Torens, koje su bez problema punile protivnički koš, dok je inferiornim Srpkinjama malo šta polazilo za rukom.
Selekcija Španije na odmor je otišla sa plus 20 (48:28), da bi kasnije nastavila u istom ritmu ne dopuštajući srpskom timu da ugrozi sigurno vođstvo. Pokušavala je Maljkovićeva da izmenama promeni odnos snaga na terenu, međutim, rival je bio prejak, tako da su srpske košarkašice bile daleko od prilike za eventualni preokret.
Ubedljivom pobedom i prikazanom igrom Španija je potvrdila da je najozbiljniji kandidat za trijumf na šampionatu u Francuskoj.
Najzaslužnije za pobedu Španije bile su Litl sa 22, Ouvina sa 19 i ćargaj sa 13 poena, dok su u srpskom timu bolje od ostalih bile Butulija i Rad sa po 15 poena.
Španija: Nikolis 5, Lima 2, Domingez 5, Torens 11, Ouvina 19, Palau 2, Agilar 3, ćargaj 13, Hil 2, Valdemoro 2, Litl 22, Kasas 2.
Srbija: Radočaj 7, Vulić 2, čađo 10, Krnjić 2, Jovanović, Milovanović 7, Butulija 15, Matić 3, Ajanović 4, M. Dabović, A. Dabović 4, Rad 15.
Maljković: Ispunjena je ambicija da se borimo do kraja
Selektorka ženske košarkaške reprezentacije Srbije Marina Maljković rekla je da su njene igračice ispunile ambiciju da se bore do kraja, ali da nisu mogle da pobede "vrhunski tim" Španije u polufinalu Evropskog prvenstva u Francuskoj.
"Španija vrhunski tim sa odličnim pojedincima koji su se svi danas upisali. Rekla sam pred utakmicu da smo potrošeni mnogo nakon sjajne utakmice protiv Italije (u četvrtfinalu). Imale smo želju da se, na ovaj veliki praznik za naš narod, borimo do kraja, što smo uradili i pobedili u drugom poluvremenu. A da uradimo nešto više, jednostavno se nije moglo", rekla je Maljkovićeva.
Srbiju u nedelju čeka borba za bronzanu medalju, a protivnik će joj biti poraženi iz meča Francuska-Turska.
"Moj kolega iz Španije (Lukas Mondelo) rekao je da su njegov tim, Francuska i Turska ubedljivo iznad svih ostalih. Rekao je to predamnom i to je u redu, jer su ta tri tima velesile u ženskoj košarci u Evropi", rekla je selektorka.
"Možda je više očekivati da će to biti Turska, ali ko god da bude, biće mnogo teško, izuzetno teško, ali odlika velikog sportiste je da ustane nakon pada. Mi ćemo ustati i odigraćemo časno i do kraja, ići na pobedu i medalju", rekla je Maljkovićeva.






