(KURIR TV) JOŠ KORAK DO RIJA: Srbija razbila Češku i sa Portorikom u finalu za odlazak na OI

Izvor: Kurir, 08.Jul.2016, 20:21   (ažurirano 02.Apr.2020.)

.

"Orlovi" će se u subotu u 21 sat u finalu sastati sa Portorikom, koji je u polufinalu savladao Letoniju 77:70 Pobednik će obezbediti učešće na OI

Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića nisu imali problema sa Česima Nisu dozvolili udarnim iglama gostiju, Tomašu Satoranskom i Janom Veselom, da se razmahnu, a pritom su bili raspoloženi u napadu U prvom poluvremenu blistali su Jokić sa 14 poena u tom periodu i Bogdanović sa 12 A kada je počeo drugi deo >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << utakmice razgoropadio se Teodosić i vezao 11 poena (tri trojke)! Kada je i on podigao ručnu, a Česi prišli na deset poena zaostatka u trećoj deonici, pojavio se Kalinić sa dva pogotka van linije 6,75 Jednom rečju, Česi nisu imali nikakvu šansu večeras u "Areni"

Bogdanović je na kraju bio najefikasniji sa 21 poenom, uz osam skokova, Jokić je dodao 19 poena, uz takođe osam uhvaćenih lopti, Teodosić je ubacio 16 poena i imao šest asistencija, dok je Raduljica, koji se razigrao u poslednjoj deonici, dao 12 poena

Satoranski sa 14, Veseli sa 12, Velč i Auda sa po deset poena bili su bolji od ostalih u češkoj reprezentaciji

Srbi su igrali snažno u odbrani i lepršavo u napadu, a i služio ih je šut Ni mnogo jači rivali od Češke ne bi se bolje proveli

Zato ćemo sutra gledati reprizu duela odigranog prvog dana turnira između Srbije i Portorika "Orlovi" su tada razbijali goste do tri minuta pre kraja, kada su se opustili i dozvolili Portoriku da serijom 14:0 priđe na konačnih 87:81

Finale je biti ili ne biti, samo pobednik će u Rio, a ukoliko to bude naša reprezentacija, načiniće istorijski rezultat, jer će košarkaši samostalne Srbije prvi put biti učesnici Olimpijskih igara

TOK MEČA:

Kraj meča 96:72

37 minut - 89:63 - Ovo je igra mačke i miša

34 minut - 84:63 - Razigrao se i Raduljica Maksimalnih 21

32 minut - 79:61 - Jokić za novo najveće vođstvo

31 minut - 75:58 - Počelo je poenima Raduljice

Kraj treće četvrtine - 73:58

30 minut - 73:58 - Druga trojka Kalinića! "Orlovi" su opet pobegli!

29 minut - 68:56 - Na trojku Hrubana, Teodosić je odgovorio istom merom

28 minut - 63:53 - Pogocima Velča i Satoranskog, Česi prilaze

27 minut - 63:46 - Bogdanović sa linije penala diže na 17!

27 minut - 61:46 - I Kalinić je pogodio trojku

25 minut - 58:41 - Sada Marković dodatno uvećava "plus"

24 minut - 56:41 - Teodosić ne misli da stane - vezao je još pet poena: dvojka, pa treća njegova trojka! Prednost je sve veća Kapiten je sada na 13 poena!

22 minut - 51:38 - Proradio je i kapiten! Dve trojke Teodosića u uvodu drugog poluvremena za maksimalnih "plus 13"

Kraj prvog poluvremena - 45:36 - Jokić 14, Bogdanović 12 poena

20 minut - 45:36 - Velč je trojkom postavio konačan rezultat prvog poluvremena

19 minut - 43:31 - Evo i plus 12 - Jokić daje koš i pogađa dodatno slobodno bacanje

18 minut - 40:29 - Ponovo "orlovi" odlaze na 11 posle dva pogođena bacanja Jokića

16 minut - 36:27 - Prvi poeni kapitena Teodosića

14 minut - 32:20 - Prišli su Česi na 20:26, ali je usleda četiri poena Bogdanovića i dva Raduljice

Kraj prve četvrtine - 26:17

10 minut - 26:15 - Raduljica pogaša za "plus 11"

9 minut - 24:14 - Jokić već ima devet poena, u ovom napadu je dao "dva plus jedan" i odveo Srbiju na deset poena prednosti On i Bogdanović dali su ukupno 17 poena!

6 minut - 17:10 - Još jedna trojka Bogdanovića, prednost raste

5 minut - 12:10 - Trojka Satoranskog

4 minut - 12:7 - Posle vođstva Čeha 5:4, "orlovi" su dodali gas i trojkom Bogdanovića došli do "plus pet"

1 minut - Meč je počeo

20:44 - Jokić najkorisniji u srpskoj reprezentaciji

Najkorisniji igrač tima selektora Aleksandra Đorđevića u uvodne dve utakmice turnira u "Areni" bio je Nikola Jokić Prosečno je ubacivao 14,5 poena i imao sedam skokova, što je ubedljivo najviše od svih učesnika

20:35 - Jokić se zagreva

20:30 - Srpski navijači pune "Arenu", a ostali su i Portorikanci

20:25 - Orlovi pobedili Čehe prošle godine na Evrobasketu

Srbija i Češka sastale su se prošle godine u četvrtfinalu Evrobasketa "Orlovi" su pobedili 89:75

20:20 - Put do polufinala

Srbija je zauzela prvo mesto u Grupi A savladavši Portoriko 87:81 i Angolu 83:60, dok je Češka bila druga u Grupi B posle poraza od Letonije 59:71 i pobede nad Japanom 87:71

Autor: Kurir sport
Pogledaj vesti o: Košarka