Ivković: Da vidimo gde smo

Izvor: S media, 06.Sep.2010, 21:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ivković: Da vidimo gde smo

Selektor srpske košarkaške reprezentacije, Dušan Ivković, ostavio je Špancima ulogu favorita u predstojećem duelu sa "orlovima", a kaže da će ovaj meč pokazati gde je trenutno naš tim i koliko stvarno može.

- Pre svega, moramo da znamo sa kim igramo. Španija je zvanični svetski i evropski prvak i ne sme da se desi da ne budemo spremni - istakao je Ivković uoči meča četvrtfinala Svetskog prvenstva u Turskoj, koji se igra u sredu od 17 časova.

>> Pročitaj celu vest na sajtu S media << />Selektor "orlova" smatra da će ovaj susret biti dobar putokaz za dalji napredak.

- Igrači moraju da shvate, pre svega, koliki je prostor za napredak...a postoji velika mogućnost za napredak. Znamo dobro ko su i šta su Španci i jasno je da su oni favoriti. Mi imamo priliku da pokažemo gde smo, šta smo i koliko kvalitetno možemo da igramo.

Poslednji trening ekipe propustio je Stefan Marković, koji je povredio zglob na utakmici za Hrvatskom, a njemu se u ambulanti pridružio i Marko Kešelj, zbog istog problema.

- Doktori kažu da distorzije nisu težeg tipa, ali videćemo. Sutra imamo dva treninga i trebalo bi da svi budu spremni - rekao je Ivković.

Iskusnog stručnjaka ne brine pritisak pred utakmicu sa Španijom.

- Meč sa Hrvatskom je bio teži, jer smo putovali i imali naporne utakmice neposredno pre tog duela. Sve smo odigrali u visokom ritmu, a hrvatski tim je bio jako motivisan. Nadam se da ćemo u sredu biti rasterećeni - priželjkuje Ivković.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.