I Mačvan se povukao sa NBA drafta

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Jun.2009, 16:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

I Mačvan se povukao sa NBA drafta

VRŠAC - Košarkaški klub Hemofarm iz Vršca saopštio je danas da je mladi centar Milan Mačvan doneo odluku da se povuče sa ovogodišnjeg NBA drafta.

"Uz konsultacije, pre svega sa roditeljima, a potom sa Upravom kluba i agencijom FAME Europe, koja ga zastupa, Mačvan je doneo odluku, koja je po njegovim rečima, najbolja za nastavak njegove karijere", saopštio je Hemofarm.

Kao glavni razlog >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << odustajanja Mačvana od drafta Hemofarm je naveo želju perspektivnog centra da pruži svoj maksimum u Srbiji i da lični pečat srpskoj košarci. Pre Mačvana, sa drafta se povukao i bek Vrščana Stefan Marković.

"Takođe, obaveze u reprezentaciji sa kojom je osvojio brojne medalje, kao i želja da sa svojim klubom Hemofarmom osvoji svoju prvu seniorsku klupsku titulu i da se takmiči u Evroligi, umnogome su uticali na njegovu odluku", saopštio je klub.

Stručnjaci Evrokupa procenili su da je Milan Mačvan "Zvezda u usponu". Mladi centar Hemofarma vlasnik je i brojnih drugih priznanja, od kojih se posebno titula najboljeg mladog igrača sveta na ovogodišnjem Najk Hup samitu.

"Milan Mačvan je ovom odlukom poručio košarkaškoj javnosti da ima još mnogo toga da pruži Srbiji i Hemofarmu", mišljenja je vršački košarkaški klub.
Pogledaj vesti o: Košarka

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.