Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Avg.2014, 02:41 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Guša: Kanada vrlo nezgodan protivnik
Selektor kadetske košarkaške reprezentacije Srbije Vanja Guša veruje da njegovi izabranici mogu da pobede selekciju Kanade u četvrtfinalu prvenstva sveta ako ispune nekoliko ključnih zadataka.
Na šampionatu za košarkaše do 17 godina u Dubaiju Srbija je sa tri pobede uverljivo osvojila prvo mesto u D grupi i potom u osmini finala deklasirala domaću reprezentaciju UAE, ali danas protiv Kanade predstoji najteži posao u dosadašnjem delu takmičenja.
"Pre >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << svega, moramo nametnuti naš stil, ne dozvoliti jurnjavu koja odgovara Kanađanima, već insistirati na pozicionoj igri. Verujem da smo jači u takvom odnosu snaga. Veoma je važno da broj izgubljenih lopti i grešaka svedemo na minimum, iako ćemo zbog agresivnosti rivala biti pod velikim pritiskom", rekao je Guša za sajt Košarkaškog saveza Srbije i dodao da će kontrola skoka takođe biti jedan od faktora koji može da odluči pobednika.
"Kanađani su veoma brzi i agresivni, čvrsti u odrani, sa jako jednostavnim rešenjima u napadu. Odlikuje ih američki stil igre, fizički su dominantni, pogotovo na spoljnim pozicijama, i u rotaciji je svih 12 igrača. U svakom slučaju, očekuje nas odličan suparnik protiv koga može da se igra i, verujem, bori za pobedu", zaključio je Guša.
Četvrtfinalna utakmica svetskog prvenstva za kadete između Srbije i Kanade igra se danas u Dubaiju od 14.30 sati.
Ostali parovi su SAD - Kina (12.15 sati), Australija - Portoriko (16.45) i Španija - Francuska (19).
Pogledaj vesti o: Košarka
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






