Izvor: B92, 27.Jun.2023, 09:34
Francuski centar napustio Real
Košarkaški klub Real potvrdio je kako je okončao saradnju sa Petrom Kornelijem.
Francuski centar je u Madrid stigao letos iz NBA i to ekipe Denver Nagetsa gde je bio rezerva Nikoli Jokiću.
Tokom jednogodišnjeg boravka u španskoj prestonici je osvojio Evroligu i Superkup.
Iz Reala su mu se zahvalili na svemu što je učinio i poželeli njemu i njegovoj porodici sve najbolje u daljem toku karijere.
Korneli je tokom regularnog dela sezone u Evroligi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << imao zapaženu ulogu sa 15 minuta u proseku i 6,2 poena uz 3,3 skoka u proseku. Međutim, sve se promenilo u plej-ofu gde je, uprkos problemima Reala na njegovoj poziciji, odigrao samo dve utakmice protiv Partizana i provo tek nešto preko pet minuta na parketu.
Pre Nagetsea i Reala, igrao je za Le Man, Levaloa i Po Ortez.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Košarka



