Đorđević razočaran odlukom Veličkovića

Izvor: RTS, 09.Jul.2014, 12:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Đorđević razočaran odlukom Veličkovića

Selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević rekao je da je razočaran odlukom Novice Veličkovića da se ne pojavi na pripremama nacionalnog tima za Svetsko prvenstvo u Španiji.

Veličković je dva dana posle objavljivanja spiska kandidata obavestio Đorđevića da zbog povrede kolena ne može da igra za Srbiju.

"Malo je reći da sam zatečen i razočaran nekorektnim postupkom Novice Veličkovića. Konstantno smo bili u kontaktu pre >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << objavljivanja spiska i sve je bilo u najboljem redu. Međutim, juče kad sam ga pozvao na uobičajeni razgovor, saopštio mi je da zbog povrede kolena nije u mogućnosti da se pojavi na pripremama. To je zaista krajnje nekorektno. Bruka i sramota", rekao je Đorđević za sajt Košarkaškog saveza Srbije.

On je dodao da je zdravlje igrača uvek na prvom mestu, ali i da ne može da prihvati način ni vreme kad je to Veličković uradio.

"Da nije spreman da bude deo tima mogao je da mi saopšti pre 10 dana ili tri minuta pre objavljivanja spiska i sve bi bilo u redu. Kad sam ga pitao da li bi isto postupio da nije potpisao ugovor sa Trabzonom, odgovorio je da ne zna, da bi probao, da bi se mučio. Ovako neka svoj postupak objasni košarkaškoj javnosti – on, njegov klub i oni koji su ga savetovali da se odluči na ovaj korak", poručio je Đorđević.

Srpski selektor istakao je da Veličković prvenstveno objašnjenje duguje Dušku Savanoviću i Milanu Mačvanu, koji su otpali sa spiska zbog njega.

"Ako se neko pita da li ću sada pozvati Savanovića ili Mačvana, odgovor je negativan, jer nemam obraza da uradim nešto slično. U svakom slučaju, idemo dalje jači nego što smo bili pre ovoga", zaključio je Đorđević.
Pogledaj vesti o: Košarka,   Svetsko prvenstvo

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.