Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 14.Sep.2014, 16:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Đorđević: Večeras igramo za zlato
Mi smo spremni i igramo za zlatnu medalju, može se protiv svih ekipa, videćemo da li oni mogu protiv Srbije, izjavio je danas u Madridu selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević.
"Mi smo spremni, nema razloga da iko sumnja u to. Mi igramo za zlato. Ne znamo da li ćemo ga osvojiti, ali smo spremni da igramo za pobedu i mi ćemo igrati za zlatnu medalju", poručio je Đorđević na konferenciji za novinare uoči meča protiv selekcije Sjedinjenih >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Američkih Država (SAD) u finalu Svetskog prvenstva.
Po oceni Đorđevića, tim Sjedinjenih američkih država je favorit u finalu Mundobasketa, ali i da je ekipa Srbije motivisana da pruži maksimum
"Glava na mestu, srce na mestu. I dalje imamo vatru u srcu i želimo da osvojimo najsjajniju medalju. Ovde se daje sve od sebe".
On je naglasio da njemu i igračima mnogo znači podrška iz Srbije.
Meč finala Svetskog prvenstva u košarci Srbija - SAD igra se večeras, u 21 čas, u Madridu.
Bronzanu medalju osvojila je reprezentacija Francuske koja je slavila protiv Litvanije 95:93.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Igramo za zlato, poručio Đorđević
Izvor: Danas, 14.Sep.2014
Mi smo spremni i igramo za zlatnu medalju, može se protiv svih ekipa, videćemo da li oni mogu protiv Srbije, izjavio je danas u Madridu selektor košarkaške reprezentacije Srbije Aleksandar Đorđević.
Srbija i SAD u borbi za zlato
Izvor: Nezavisne Novine, 14.Sep.2014
Košarkaši Srbije i Sjedinjenih Američkih Država sastaće se danas u finalu Svjetskog prvenstva





