Čovek odluke i Visokoletač

Izvor: B92, 30.Sep.2013, 17:16   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Čovek odluke" i "Visokoletač"

O legendama srpske košarke Dušanu Ivkoviću i Željku Obradoviću snimljeni su dokumentarci koji će uskoro biti javno prikazani, piše "Eurohoops".

Film o Ivkoviću zove se "Visokoletač" (High flyer), a tu se aludira i na Ivkovićev afinititet prema golubovima, a dokumentarac o Obradoviću naslovljen je sa "Čovek odluke" (Man of desicion).

Između ostalog, Ivković je sa Olimpijakosom dva puta bio prvak Evrope (1997, 2012), četiri puta je bio šampion Grčke, tri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << puta prvak Rusije sa CSKA, a sa nacionalnim timom osvojio je tri zlatne i jednu srebrnu medalju na evropskim prvenstvima (1989, 1991, 1995, 2009), zlato na SP 1990. i srebro u Seulu 1988. godine na Olimpijskim igrama.

Obradović je posle sezone pauze preuzeo Fenerbahče, a najtrofejniji je evropski trener – legenda je Panatinaikosa, sa kojim je pet puta bio šampion Evrope, to mu je još tri puta polazilo za rukom, sa Partizanom, Huventudom i madridskim Realom. Sa reprezentacijom je osvojio evropsko zlato 1997. i bronzu dve godine kasnije, kao i srebro sa OI 1996. i zlato sa SP 1998. godine.
Pogledaj vesti o: Košarka

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.