Izvor: Blic, 26.Avg.2010, 12:45 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Laković o Kleu: Selektor se pita
Izjava Partizanovog napadača Klea da bi rado igrao za Srbiju uzburkala je ovdašnju javnost, a tim povodom generalni sekretar Fudbalskog saveza Zoran Laković ističe da se o svemu najpre pita selektor.
"Da, to je pre svega pitanje za struku. Selektor može da se izjasni, da kaže da li je reprezentaciji potreban stranac. Tehnički je, verujem, sve izvodljivo", >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << rekao je Laković za "Sport".
On je ipak naglasio da je trenutna politika Fudbalskog saveza Srbije oslanjanje na mlade, domaće igrače.
"Srbija spada u Top 10 reprezentacija u svetu prepoznatljivim po tome što nemaju strane igrače u svojim selekcijama. Strategija našeg razvoja oslanja se na mlade, domaće igrače ali i dijasporu. Poznato je da u mlađim selekcijama Nemačke, Austrije, Švedske, Danske" ima igrača sa naših prostora i na selektorima je da prošetaju malo Evropom i pogledaju našu decu", dodaje generalni sekretar FSS-a.








