„Crveno-beli” kreću na titulu

Izvor: Politika, 18.Avg.2012, 23:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

„Crveno-beli” kreću na titulu

Crvena zvezda večeras (20,45 č) dočekuje Rad, a njen trener Prosinečki podseća da onaj ko hoće da osvoji prvenstvo mora sve da pobeđuje. – Dobra provera za megdan s Bordoom

Ma koliko u Crvenoj zvezdi izbegavali da misle na četvrtak i okršaj s Bordoom u kvalifikacijama za Ligu Evrope večerašnji okršaj s Radom (20,45 č) biće i borba za prve bodove u prvenstvu, a ujedno i neka vrsta glavne provere za meč s francuskim klubom. Uostalom, i utakmice počinju u isto >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << vreme, što je još jedna potvrda da „crveno-beli” nastoje da što bolje iskoriste domaći meč za onaj međunarodni.

Zvezda je odlaganjem susreta u Ivanjici (zbog sabora u Guči) dobila priliku, koju nije tražila, da se njeni igrači ne samo fizički dobro odmore od drame u Nikoziji (izbacila na penale Omoniju), nego i da psihološki i emotivno mogu da se odvoje od onoga što na tom polju donosi takav rezultat. Oni su posle dvoboja s Naftanom bili potcenjeni, a sada, opet nerealno, oko njih se stvara raspoloženje da su jači nego što u ovom trenutku zaista jesu.

Utakmica s Radom kod kuće biće dobra provera za okršaj s Bordoom na istom stadionu. Za prve bodove u novom prvenstvu „crveno-beli” će se boriti protiv tima koji je dobro počeo sezonu, potvrdivši time lepo mišljenje koje o njemu imaju u Zvezdi.

– Meč protiv Rada proletos je bio, verovatno, najlepši, koji je u prošloj sezoni odigran na našem stadionu, – podseća trener Crvene zvezde Prosinečki. – To je zato što nam je protivnik bio tim koji želi da igra, da nas napada. Ne sumnjam da će tako biti i ovog puta. Ali, Crvena zvezda hoće da osvoji prvenstvo, a da bi se to ostvarilo mora sve da pobeđuje.

Zbog poziva u razne reprezentacije Prosinečki nije imao na okupu sve fudbalere. Ipak, u tome ne vidi nikakav problem, jer je gotovo ceo tim i proletos bio na okupu, pa ko god da igra neće zakoračiti u nepoznato.

Iako Kasalica ne može da igra protiv Bordoa Prosinečki je najavio da će igrati protiv Rada. Ipak, može da se očekuje da šansu dobije i Asamoa, što bi mogao da bude pokušaj da se i on privikne na tim, a i tim na njega za susret s Francuzima.

Zvezda će, tvrdi i bek Mladenović, izuzetno motivisana ući u večerašnji okršaj. U to nema sumnje, jer su joj potrebni i bodovi, a i samopouzdanje za Bordo.

Isto tako treba očekivati da će i Rad da da sve od sebe. Sama utakmica sa Zvezdom je za naše klubove izazov nad izazovima.

– Mi ni u jednu utakmicu ne ulazimo s alibijem, pa ni u ovu protiv Zvezde. To može da bude samo motiv više. Ona je favorit, ali i mi imamo svoje ambicije. Tradicija je na njenoj strani, ali ova generacija je već pokazala da može da ruši lošu tradiciju i da postavlja dobru, – najavljuje trener Rada Nikolić.

Pored navedenih razloga neki igrači će imati i dodatni podstrek. Na primer, Milivojević je zimus baš iz Rada došao u Crvenu zvezdu. Još veći motiv imaće oni igrači, koje je fudbalski put odveo u obrnutom smeru. Čaušić je ostavio crveno-beli dres da bi se dokazao u plavom, a Perović, koji se pre njega preselio iz Crvene zvezde na Banjicu, da skrene pažnju da je, možda, njegovo umeće pogrešno procenjeno.

----------------------------------------------

Uoči Zvezdinog 2.000 meča u prvenstvu

Crvena zvezda će večeras odigrati 2.000 meč u domaćem prvenstvu. Ima 1.178 pobeda (što je nacionalni rekord), a samo 369 poraza. Dala je 3.960 golova, dok je primila 1.902. U međusobnim okršajima ima manje pobeda samo od splitskog Hajduka (35:32) i Iskre iz Bugojna, koja je igrala samo jednu sezonu u prvenstvu Jugoslavije i tada izvukla bod na Zvezdinom stadionu, a kod kuće je pobedila.

I. C.

objavljeno: 19.08.2012.

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.