Danas nastavak završne reči na sudjenju za ubistvo Tatona

Izvor: Blic, 12.Jan.2011, 11:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Danas nastavak završne reči na sudjenju za ubistvo Tatona

Izlaganjem završnih reči tužilaštva i odbrane, pred Višim sudom u Beogradu danas će biti nastavljeno sudjenje četrnaestorici navijača Patrizana zbog brutalnog ubistva navijača Tuluza, francuskog državljanina Brisa Tatona, u centru Beograda prošle godine.

Tužilac Gordana Janićijević je juče zatražila da optuženi navijači Partizana budu kažnjeni u skladu sa zakonom, ocenivši da je naneta velika >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sramota pred svetom zbog brutalnog ubistva francuskog navijača.

Ona je izjavila da su optuženi tukli Tatona stolicama, flašama, bakljama, i da je svima ostao u svesti prizor mladića koji se bori za život. Zastupnik porodice ubijenog Tatona, advokat Slobodan Ružić zatražio je odštetu od 200.000 evra za porodicu ističući da je Taton mučki i kukavički ubijen.

Za krivično delo teško ubistvo, za koje se terete optuženi, Krivičnim zakonikom Srbije predvidjena je kazna od najmanje 10 godina, ili 30 do 40 godina zatvora.

Optužnica tereti 14 navijača Partizana da su, kao saizvršioci, počinili teško ubistvo, dok se jedan optuženi tereti se za pomagnaje učiniocima posle izvršenja krivičnog dela.

U bekstvu su Djordje Prelić i Dejan Puzigaća, koji su označeni kao organizatori prebijanja francuskog navijača.

U optužnici Višeg tužilaštva u Beogradu navodi se da su napad na navijače Tuluza, medju kojima je bio i Taton, organizovali Prelić (25), zatim vodja navijačke grupe "Iridućibili” Ivan Grković (27) i Ljubomir Marković (29), jedan od vodja "Alkatraza”, i za sada nepoznati vodja grupe "Rebels”.

Zbog krivičnog dela teško ubistvo sudi se Preliću, Puzigaći, Markoviću, Grkoviću, Suvajcu, Jovanu Karbiću, Draganu Tomasoviću, Milanu Vujoviću, Branimiru Četniku, Stefanu Veličkoviću.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.