Izvor: Vesti-online.com, 23.Maj.2010, 17:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Trijumf Intera slavilo 40.000 navijača na 'Meaci'
Slavlje u Milanu, posle Interovog osvajanja titule fudbalskog šampiona Evrope sinoć u Madridu, produžilo se kroz čitavu noć sa velikim finalom u osvit dana, kada je nekoliko desetina hiljada domaćih navijača dočekalo slavljenički tim na klupskom stadionu San Siru.
Posle madridskog trijumfa nad minhenskim Bajernom sa ubedljivih 2:0, ekipa Intera se, naime, čim je avionom stigla u Milano, jutros u pet sati, odmah uputila autobusom na San Siro, gde ih je dočekalo oko 40.000 >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << navijača, preno je AP.
Erupcija oduševljenja izbila je kada je na teren izašao kapiten tima Havijer Zaneti sa pobedničkim peharom u rukama, tačno u momentu izlaska Sunca, u 6.07 sati.
Najglasnije je pozdravljen, međutim, Interov napadač Dijego Milito, koji je postigao oba gola u sinoćnjem finalu, donevši svom timu prvu titulu evropskog šampiona posle 45 godina.
Među slavljenicima je i kapiten srpske reprezentacije Dejan Stanković, jedan od veterana milanskog tima, koji je sinoć igrao poslednjih 25 minuta utakmice.
Interov trener Žoze Murinjo, koji će, verovatno, nastaviti karijeru u Real Madridu, nije se pojavio na San Siru.
Ubijen navijač u Torinu
Žrtva je 63-ogodišnji muškarac kome je jedan navijač pucao u grudi i ruku.
Prema navodima policije u tom italijanskom gradu, incident se desio u kafiću posle utakmice kada su dvojica navijača počeli raspravu o tome koliko je Inter italijanski klub. Nesrećni muškarac je rekao da klub iz Milana "nije dovoljno italijanski jer ima previše stranaca u timu", na šta je uvređeni fan "nero-azura" izvadio pištolj i upucao ga. Teško ranjeni muškarac preminuo je u bolnici u Torinu.
Policija sprovodi istragu i traga za napadačem, prenosi agencija ANSA.
Nastavak na Vesti-online.com...









