Veber: Odlaganje nas neće poremetiti

Izvor: Sportski Žurnal, 22.Feb.2011, 14:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Veber: Odlaganje nas neće poremetiti

Dan nakon što je odložena trka za Veliku nagradu Bahreina oglasio se i vozač Red Bula, Mark Veber. On je ocenio da odluka organizatora da otkažu trku Formule jedan neće uticati na pripreme ekipa za predstojeću sezonu.

Trka u Bahreinu otkazana je iz bezbednosnih razloga, a trebalo je 13. marta da otvori sezonu. Šampionat će zbog toga >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportski Žurnal << početi dve nedelje kasnije, 27. marta trkom u Australiji.
Mislim da dodatne dve nedelje odmora neće mnogo promeniti stvari. Sve ekipe su u istoj situaciji. Uvek se za trku pripremamo oko dve nedelje rekao je Veber.
Ekipe Formule jedan je trebalo da završe zimska testiranja na stazi u Bahreinu, između 3. i 6. marta, pre nego što počne trka, sedam dana kasnije.
Međunarodna automobilska federacija (FIA) podržala je odluku organizatora da otkažu trku, ali je navela da bi trka mogla da se održi kasnije tokom godine.
Ekipe će testiranja završiti na stazi Katalunja, od 8. do 10. marta.
Red Bul je prošle sezone osvojio obe titule u Formuli jedan. Ekipa je trijumfovala u konkurenciji konstruktora, a Sebastijan Fetel postao je najmlađi šampion u istoriji tog takmičenja.
Veber smatra da njegova ekipa nije u prednosti u odnosu na ostale ekipe.
Nismo mnogo napredovali, imamo još mnogo posla. Želimo da što pre počne takmičenje, kako bismo videli koliko smo odmakli u pripremama – rekao je on.
Pogledaj vesti o: Formula 1

Nastavak na Sportski Žurnal...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportski Žurnal. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportski Žurnal. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.