Rozberg objavio da napušta Vilijams

Izvor: B92, 29.Okt.2009, 13:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rozberg objavio da napušta Vilijams

Nemac Niko Rozberg potvrdio je da će napustiti ekipu Vilijamsa na kraju sezone u Formuli 1.

"Trka u Abu Dabiju biće moja poslednja u Vilijamsu tako da se čudno osećam", rekao je Rozberg pred poslednju trku u ovogodišnjem šampionatu Formule 1, koja se vozi u nedelju na stazi "Jas Marina".

Rozberg, ipak, nije otkrio u koji tim će preći, ali je u poslednjih nekoliko nedelja povezivan sa ekipom Bron GP.

U Formuli 1 sam >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << već četiri godine i bilo bi odlično ako bih mogao da napravim korak napred i dođem do tima u čijem bolidu ću moći da konkurišem za pobede, a možda i titulu već 2010. godine. Trenutno sam veliki optimista po pitanju ostvarivanja tog cilja", istakao je Rozberg.

Mnogi očekuju da će vozačku postavu Vilijamsa naredne sezone činiti iskusni Rubens Barikelo i Debitant Niko Hilkenberg, ali sve će biti razrešeno već u ponedeljak, kada će biti objavljeno koja dvojica vozača će činiti tandem britanske ekipe u 2010. godini.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.