Pol pozicija Veberu

Izvor: RTS, 23.Jul.2011, 19:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pol pozicija Veberu

Na trci za Veliku nagradu Nemačke, koja se vozi u nedelju na stazi Nirburgring, kao prvi startovaće Mark Veber. Hamilton kreće kao drugi, dok će iz drugog reda startovati Sebastijan Fetel i Fernando Alonso.

Australijski vozač Formule 1 Mark Veber startovaće prvi na sutrašnjoj Velikoj nagradi Nemačke na stazi u Nirburgringu, pošto je danas u kvalifikacijama bio najbrži.

Triodesetčetvorogodišnji Australijanac osvojio je drugu uzastipnu pol poziciju i >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << treću ove sezone, a devetu u karijeri. Veber je prevezao krug za 1.30,079 minuta.

Njemu uz bok startovaće vozač Meklarena Luis Hamilton, a iz drugog reda krenuće aktuelni šampion Nemac Sebastijan Fetel, praćen Špancem Fernandom Alonsom za volanom Ferarija.

Prvi red:

Mark Veber (Australija, Red Bul)

Luis Hamilton (Velika Briztanija, Meklaren)

Drugi red:

Sebastijan Fetel (Nemačka, Red Bul)

Fernando Alonso (Španija, Ferari)

Treći red:

Felipe Masa (Brazil, Ferari)

Niko Rozberg (Nemačka, Mercedes)

Četvrti red:

Dženson Baton (Velika Britanija, Meklaren)

Adrijan Zutil (Nemačka, Fors Indija)

Peti red:

Vitalij Petrov (Rusija, Lotus)

Mihael Šumaher (Nemačka, Mercedes)

Šesti red:

Nik Hajdfeld (Nemačka, Lotus)

Pol Di Resta (V. Britanija, Fors Indija)

Sedmi red:

Pastor Maldonado (Venecuela, Vilijams)

Rubens Barikelo (Brazil, Vilijams)

Osmi red:

Serhio Peres (Meksiko, Zauber)

Sebastijan Buerni (Švajcarska, Toro Roso)

Deveti red:

Hajme Algersuari (Španija, Toro Roso)

Kamui Kobajaši (Japan, Zauber)

Deseti red:

Haiki Kovalainen (Finska, Lotus)

Timo Glok (Nemačka, Virdžin)

Jedanaesti red:

Karun Čandhok (Indija, Lotus)

Žerom d'Ambrozio (Belgija, Virdžin)

Dvanaesti red:

Vitantonio Lijuci (Italija, Ispania)

Daniel Rikjardo (Aistralija, Ispanija)

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.