Pavlović sedmi na startu u Belgiji

Izvor: B92, 26.Jun.2009, 20:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pavlović sedmi na startu u Belgiji

Srpski automobilista Miloš Pavlović startovaće sa sedme pozicije na prvoj trci trećeg vikenda šampionata Formule 2 na stazi "Spa Frankošamp" u Belgiji.

Pavlović je tokom kvalifikacija ostvario za nešto više od jedne i po sekunde lošije vreme od osvajača pol pozicije Nemca Tobijasa Hegevalda, koji će startovati ispred Endija Součeka iz Španije i Kanađanina Roberta Vikensa, koji je pobedio na obe trke prvog vikenda šampionata u Španiji, a potom prošle nedelje, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << u Češkoj, nije osvojio ni bod.

Prva trka vikenda na programu je u subotu od 13.15 časova, a pre nje će biti vožene kvalifikacije za drugu trku, od 9.50 časova. Druga trka startuje u nedelju od 15.15 časova.

Rezultati kvalifikacija za prvu trku:

1. Tobijas Hegevald (Nemačka) 2:08.890

2. Endi Souček (Španija) + 0.091

3. Robert Vikens (Kanada) + 0.375

4. Žulijen Žus (Francuska) + 0.568

5. Kazim Vasiliauskas (Litvanija) + 0.923

6. Henri Sartis (Velika Britanija) + 1.435

7. Miloš Pavlović (Srbija) + 1.529

8. Aleks Vrandl (Velika Britanija) + 1.597

9. Džolajon Palmer (Velika Britanija) + 1.631

10. Filip Eng (Austrija) + 1.864
Pogledaj vesti o: Formula 1

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.