Izvor: Blic, Tanjug, 02.Avg.2009, 22:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Masa najavio povratak u Formulu 1

Vozač Formule 1 Brazilac Felipe Masa, koji je 25. jula na treningu za Veliku nagradu Mađarske doživeo teške povrde glave, najavio je danas da će se vratiti trkama čim mu zdravstveno stanje to bude dozvolilo.



"Znam da sam srećan što sam uošte živ, ali to je sada iza mene. Čim se potpuno oporavim vraćam se trkama", rekao je Masa, koji će u ponedeljak biti otpušten iz bolnice u Budimpesti i otputovaće >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u Brazil na rehabilitaciju. Vozač Ferarija kaže da se ne seća incidenta, kada ga je u glavu pogodila jedan kilogram teška opruga dok je vozio brzinom od oko 250 kilometara na sat.

"Kada sam se probudio, shvatio sam da sam u bolnici, ali nisam znao zbog čega. Počeo sam da skidam sva one cevčice i creva, moj brat Eduardo je skočio da me spreči i umalo se nismo potukli", rekao je Masa i dodao da se ni danas ne seća šta se desilo.

Vozač Ferarija kaže, međutim, da je bio više nego iznenađen kada su mu rekli da je pobednik trke bio Luis Hamilton.

"Bio sa šokiran kada mi je lekar rekao da je Hamilton pobedio. To je trebalo da bude moja trka. Nisam mogao da verujem da je Luis bio prvi, a Kimi Raikonen drugi", rekao je Masa.

Uoči izlaska iz bolnice, Masu su posetili potpredsednik Ferarija Pjero Ferari, bivši prvi čovek tima Žan Tod i sedmostruki prvak sveta Mihael Šumaher, koji će mesto njega voziti za Ferari u nastavku sezone.

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Masa najavio povratak u Formulu 1

Izvor: RTS, 02.Avg.2009

Vozač Formule 1 Brazilac Felipe Masa, koji je 25. jula na treningu za Veliku nagradu Mađarske doživeo teške povrde glave, najavio je da će se vratiti trkama čim mu zdravstveno stanje to bude dozvoljavalo..."Znam da sam srećan što sam uošte živ, ali to je sada iza mene. Čim se potpuno oporavim...

Nastavak na RTS...

Masa: Trkaću se ponovo

Izvor: S media, 02.Avg.2009

Vozač Ferarija Felipe Masa rekao da će se vratiti takmičenju u Formuli jedan i priznao da je srećan što je ostao živ, posle udesa na kvalifikacijama za trku za Veliku nagradu Madjarske. ..Masa je pre nedelju dana, u kvalifikacijama za Veliku nagradu Madjarske, pretrpeo višestruki prelom lobanje...

Nastavak na S media...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.