Hamilton pobedio u Kanadi

Izvor: Vesti-online.com, 13.Jun.2010, 21:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vozač ekipe Meklaren Britanac Luis Hamilton pobednik je osme trke sezone u šampionatu Formule jedan za Veliku nagradu Kanade, koja je danas vožena na stazi u Montrealu.

Drugo mesto osvojio je njegov klupski kolega Dženson Baton, dok je treću poziciju zauzeo Španac Fernando Alonso u Ferariju.

Prvo mesto u generalnom plasmanu vozača preuzeo je Hamilton s 109 bodova, dok je na drugoj poziciji Baton s poenom manje.

Hamilton je iskoristio pol poziciju i stekao >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << prednost već na startu trke. On je držao vođstvo u prvom delu VN Kanade, a dok je Britanac išao na promenu guma, lidersku poziciju preuzeli su Alonso, a onda i Veber. Australijanac je vodio do 51. kruga kada je otišao u boks, a onda se Hamilton vratio na prvu poziciju.

Do kraja trke nije većih uzbuđenja, osim duela vozača Ferarija Felipea Mase i pilota Mercedesa Mihaela Šumahera šest krugova pre kraja. Masa je izleteo sa staze, ali se vratio u trku. Brazilac je potom morao u boks, a trku je završio na 15. mestu.

Prvo mesto u generalnom plasmanu vozača preuzeo je Hamilton s 109 bodova, dok je na drugoj poziciji Baton s tri poena manje.

Prvo mesto u generalnom plasmanu konstruktora drži Meklaren s 215 bodova, ispred ekipe Red bul koja je osvojila 193.

Naredna trka u F1 biće vožena 27. juna za Veliku nagradu Evrope ulicama Valensije.