Izvor: B92, 06.Maj.2013, 16:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Vajdenfeler u Borusiji do 2016.
Golman Borusije iz Dortmunda Roman Vajdenfeler produžio je ugovor sa tim klubom do leta 2016. godine.
"Srećni smo što je Roman održao obećanje. On je odličan čuvar mreže i konstantno pruža partije na visokom nivou. Roman je odigrao veliku ulogu u osvajanju titula prvaka Nemačke i pohodu ka finalu Lige šampiona", rekao je sportski direktor Borusije Mihael Cork za zvanični sajt.
Vajdenfeler je u Dortmund stigao 2002. godine nakon što nije uspeo da se izbori >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << za mesto u timu Kajzerslauterna.
"Nikada nisam razmišljao da odem u drugi klub. Poslednjih nekoliko godina u Dortmundu smo svi zajedno pisali nove stranice istorije Borusije. Ponosan sam što sam deo ove ekipe koja ima jak karakter i prava je kombinacija mladosti i iskustva", naveo je Vajdenfeler.
Golman ’milionera’ upisao je 312 nastupa za tim, a kruna karijere će mu biti finale Lige šampiona koje Borusija igra protiv minhenskog Bajerna 25. maja u Londonu.
Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona, Liga Šampiona








