Šta je Real obećao Morati?

Izvor: Sportske.net, 18.Jul.2016, 17:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šta je Real obećao Morati?

Španac praktično bio pred vratima Čelsija, ali su ga ubedili da ostane!

Alvaro Morata je dogovorio svoje uslove sa Čelsijem, "Plavci" su bili spremni da plate 60 miliona evra, ali je na kraju Španac ostao u klubu u kome je ponikao.

Podsetimo, ovog leta je Real platio Juventusu klauzulu od 30 miliona i vratio igrača u klub.

U Italiji je Morata eksplodirao u prvoj sezoni, svojim golovima doneo Juventusu >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << finale Lige šampiona, ali prošle sezone, iako je rešio finale kupa, nije bio standardan, prednost su imali Mandžukić i Dibala.

Javna je tajna da Morata nije bio u dobrim odnosima sa Alegrijem koji ga je često kritikovao da više vodi računa o stajlingu nego o igri, i zamerao mu da je malodušan u nekim situacijama.

Kada je Real aktivirao klauzulu, Zidan još nije bio siguran u Moratu koji je otišao na EP, dao tri gola za Špance i mada su ih eliminisali Italijani, ostavio je solidan utisak.

"Marka" otkriva da je Zidan zvao Moratu, obećao mu šansu i da je to presudilo da Morata ostane, iako mu je Čelsi nudio ogroman novac. Taj razgovor je trajao dva minuta, novi "licem u lice", Moratu sa Zidanom čeka naredne nedelje kada Španac prođe lekarske i otputuje u Montreal, pridruži se timu na američkoj turneji.

On će sigurno posle Ronaldove povrede biti standardan u prvom mesecu sezone, videćemo kako će se situacija razvijati, a se što je napadač tražio je prilika da se bori za mesto u timu sa triom BBC. Verovatno će se menjati sa Benzemom u napadu, u slučaju da Francuz ostane u klubu.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona

Nastavak na Sportske.net...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Sportske.net. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Sportske.net. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.