Real slavio u Bergamu, Siti u Budimpešti protiv Menhengladbaha

Izvor: Beta, 25.Feb.2021, 00:38

Fudbaleri Real Madrida pobedili su večeras u Bergamu ekipu Atalante sa 1:0, dok je Mančester siti u Budumpešti slavio protiv Borusije Menhengladbah sa 2:0, u prvim utakmicama osmine finala Lige šampiona.Tok utakmice u Bergamu umnogome je odredjen u 17. minutu kada je Remo Frojler zbog oštrog prekršaja dobio direktan crveni karton i ostavio Atalantu sa igračem manje na terenu.  Real je nakon toga držao loptu, ali je jedini pravu šansu imao u finišu prvog poluvremena kada je Pjerluidji Golini odbranio šut Kazemira. Španski klub je i u drugom poluvremenu dominirao, Atalanta se odlično branila, ali nije uspela da se odbrani pošto je Ferlan Mendi u 86. minutu preciznim udarcem sa dvadesetak metara doneo pobedu Realu.Fudbaleri Mančester sitija su na neutralnom terenu u Budimpešti slavili protiv Borusije Menhengladbah sa 2:0.Siti je poveo u 29. minutu golom Bernarda Silve. Žoao Kanselo je uputio centaršut sa leve strane na drugu stativu, a na pravom mestu se našao Silva i glavom sproveo loptu u mrežu.Drugi gol za Siti postigao je Gabrijel Žezus u 65. minutu. Ponovo je Kanselo centrirao na drugu stativu ka Bernardu Silvi koji je glavom vratio loptu na peterac gde se našao Žezus i lako zatresao mrežu Borusije.Revanš utakmice igraju se ...
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona