Real u finišu do pobede u Bergamu, Siti lako sa Menhengladbahom

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 24.Feb.2021, 06:56

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Borusiju iz Menhengladbaha sa 2:0 u utakmici osmine finala Lige šampiona, dok je madridski Real u gostima bio bolji od Atalante sa 1:0.

Težak meč odigrali su Atalanta i Real u Bergamu. Atalanti je bilo pakleno nakon 17. minuta, kada je isključen Frojler.

Sa igračem manje, Atalanta je sve snage bacila na odbranu gola, a Real, razume se, u napad.
Real je do prve ozbiljne šanse došao u nadoknadi prvog dela igre, ali Kasemiro nije uspeo da donese prednost gostima.

Atalanta se maestralno branila, ali je sve palo u vodu u završnici meča.

Precizan udarac Mendija u 87. minuta završio je u mreži i doneo Realu prednost pred revanš u Madridu.

Neubedljiva pobeda ubedljivog Sitija u Budimpešti

Fudbaleri Mančester sitija savladali su Borusiju Menhengladbah u Budimpešti, rezultatom 2:0 u utakmici osmine finala Lige šampiona.

Bez ikakve dileme, rezultat u Budimpešti nimalo ne oslikava dešavanja na terenu Puškaš arene u Budimpešti.

Siti je od starta silovito krenuo ka golu Menhengladbaha, a Nemci su se dobrim delom meča sasvim solidno držali.

Međutim, retko su bili na protivničkoj polovini a još manje pretili.

Strpljivi i intenzivni napadi "građana" urodili su plodom tek u 29. minutu, kada je Kanselo savršeno centrirao, a omaleni Bernardo Silva umakao odbrani i glavom sproveo loptu u mrežu.

Slično je bilo u 65. minutu, samo je ovom dvojcu bio dodat i Gabrijel Žezus, koji je završio akciju i udvostručio prednost.

Menhengladbah je bio potpuno nemoćan i bez energije, a prvi šut ka golu Edersona zabeležen je u drugom delu igre.

Siti je u spektakularnoj formi, upisao je 19. pobedu u svim takmičenjima, pa se pretpostavlja da neće imati težak zadatak u revanšu u Engleskoj.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.