Nenadić i PSŽ ostali bez finala Lige šampiona

Izvor: B92, 17.Jun.2023, 20:07

Rukometaši Kjelcea plasirali su se u finale EHF Lige šampiona, pobedom nad Pari Sen Žermenom rezultatom 25:24.

Poljski tim je do trijumfa stigao posle drame, iako je tokom drugog poluvremena imao tri gola prednosti.

Morito je realizovao sedmerac na pola minuta pre kraja, da bi ubrzo poslednji pokušaj Prandija zaustavio golman Volf, uz pomoć bloka.

Kjelce će u velikom finalu igrati protiv Magdeburga, koji je ranije eliminisao Barselonu posle boljeg >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << izvođenja penala.

Najefikasniji u redovima pobednika bio je Aleks Dujšebaev sa šest golova, dok je Karačić dodao pet.

Kod PSŽ-a najbolji je bio Steins sa šest pogodaka, dok su po četiri postigli Prandi i Kristopans.

Srpski rukometaš Petar Nenadić postigao je jedan gol za poraženi tim.

Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona,   Liga Šampiona