Na današnji dan  horor Karijusa, magija Bejla i Mažićeva pravda VIDEO

Izvor: B92, 26.Maj.2020, 16:35

Na današnji dan " horor Karijusa, magija Bejla i Mažićeva pravda VIDEO

Na današnji dana pre dve godine, fudbaleri Real Madrida su osvojili 13. titulu prvaka Evrope.

Oni su u velikom finalu Lige šampiona, odigranom na Olimpijskom stadionu u Kijevu, savladali Liverpul sa 3:1, a pravdu na tom susretu je delio srpski arbitar Milorad Mažić.

Dva ključna aktera meča za ušati trofej bili su golman Redsa Lorisa Karijusa i krilni napadač kraljevskog kluba >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Garet Bejl.

Nemac zbog katastrofalnih grešaka, a Velšanin zbog magije.

Real je poveo na startu drugog poluvremena nakon nečuvenog poteza Karijusa, koji je rukom želeo da odigra do nekog od saigrača, ali je Karim Benzema ispružio nogu, lopta ga je pogodila i završila u mređi.

Izabranici Jirgena Klopa uspevaju da se vrate i samo četiri minuta kasnije preko Sadija Manea uspevaju da izjednače.

Ipak, ubrzo na scenu stupa Bejl, koji samo 120 sekundi nakon ulaska na teren postiže spektakularan pogodak makazicama sa oko 12 metara – lopta je završila gornjem levom uglu Karijusovog gola.

Njih dvojica su i u finišu bili u centru pažnje, kada je Velšanin oprobao udarac sa 25 metara.

Činilo se da će Nemac ovoga puta biti siguran, ali to se nije desilo.

Užasno je reagovao, lopta mu je praktično prošla kroz ruke i to je bilo 3:1, konačan rezultat utakmice.

Real je tako osvojio četvrtu titulu u periodu od pet godina.

Ipak, Liverpul je naredne sezone ponovo došao do finala, gde je ovoga puta slavio, pobedivši Totenhem sa 2:0.
Pogledaj vesti o: Liga Šampiona,   Olimpijske igre