Mbape i Barkola za prednost PSŽ-a i dva koraka bliže četvrtfinalu

Izvor: B92, 14.Feb.2024, 23:54

Fudbaleri Pari Sen Žermena stekli su prednost nad Sosijedadom posle prvog meča osmine finala Lige šampiona.

"Sveci" su na Parku prinčeva pobedili španski tim sa 2:0 (0:0) uoči revanša koji se igra 5. marta u San Sebastijanu.

Reklo bi se da je prvak Francuske zasluženo došao do trijumfa, posebno zbog bolje igre u drugom poluvremenu.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, ali jeste ozbiljnih prilika na obe strane.

Kilijan Mbape je pokušao u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << šestom minutu, ali je golman Aleks Remiro odlično odbranio udarac.

Potom dve velike šanse za goste, u 15. minutu za Braisa Mendesa, koji je izblokiran u šansi za gol, a potom i tri minuta kasnije kada je Takefusa Kubo za malo bio neprecizan posle solo prodora.

I u 22. minutu je Sodijedad mogao do gola, kada je na centaršut Kuboa, Andre Silva ciljao glavom, ali je i on za nijansu bio neprecizan.

Usman Dembele je propustio priliku za Parižane u 25. minutu, da bi u poslednjem minutu prvog dela Mikel Merino iz Sodijedada uzdrmao prečku.

I onda u 58. minutu, konačno gol.

Posle centaršuta Markinjosa, na drugoj stativi našao se Kilijan Mbape koji je bez problema poslao loptu u mrežu Sodijedada - 1:0.

Pet minuta kasnije Mbape je pogodio prečku udarcem sa ivice kaznenog prostora, a mogao je da postigne gol i u 69, ali je lopta otišla za malo iznad gola.

Konačno, PSŽ je postigao drugi gol u 71. minutu.

Bredli Barkola je posle solo prodora bio veoma precizan, Remiro nije mogao ništa da uradi i to je bilo konačnih 2:0.

Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona,   Liga Šampiona