LŠ: Ilić i Kil u finalu

Izvor: B92, 26.Maj.2012, 19:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LŠ: Ilić i Kil u finalu

Rukometaši nemačkog Kila prvi su finalisti Lige šampiona. Kil je u nemačkom polufinalu pobedio ekipu Berlina sa 25:24 (12:9).

Kil je u 18. minutu imao šest golova prednosti (11:5), ali su rukometaši Berlina do poluvremena smanjili prednost Kila na tri gola (12:9).

U 48. minutu Kil je imao velikih +4 (22:18), ali je Berlin serijom 5:1 stigao do izjednačenja (23:23). Do kraja utakmice dva gola je postigao najefikasniji igrač utakmice sjajni Čeh Filip Jiha (11 golova) >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i Kil je stigao do finala.

Kapiten reprezentacije Srbije Momir Ilić postigao je dva gola, a u finale se sa Kilom plasirao još jedan srpki rukometaš - Milutin Dragićević.

U drugom polufinalu sastaju se Atletiko Madrid i Kopenhagen.
Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona,   Liga Šampiona

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.