Izvor: B92, 14.Nov.2013, 09:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čankovićeva overila prolaz Barse
Reprezentativka Srbije Jelena Čanković postigla je gol u pobedi Barselone nad Cirihom, u revanš meču osmine finala ženske Lige šampiona.
Čankovićeva je postigla treći gol i overila plasman Barse u narednu rundu, rezultatom 3:1. U prvom meču, ekipa iz Katalonije slavila je sa 3:0.
Igračice Ciriha povele su u 25. minutu golom Cincije Zender i tako najavile mogući preokret. Ipak, Barsa je izjednačila samo 11 minuta kasnije, a strelac je bila Rut Garsija. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Marta Koredera je u 64. minutu postigla drugi gol, da bi Čankovićeva pogodila u 82. i potvrdila plasman Barselone, ukupnim rezultatom 6:1.
One će se u četvrtfinalu sastati najverovatnije sa Nojlenbahom, koji ima prednost od 3:0 iz prvog meča sa ekipom Konak Beledjesi.
Osim Katalonki, plasman u sledeću fazu obezbedile su fudbalerke Volfsburga, Birmingema i Arsenala. Za aktuelnog šampiona Evrope Volfsburg, srpska reprezentativka Jovana Damnjanović nije ulazila u igru.
U četvtrak se igraju preostale četiri utakmice osmine finala ženske Lige šampiona, a sastaju se Tores – Rosijanka, Nojlenbah – Konak Beledjesi, Tireso – Fortuna i Lion – Potsdam.
Pogledaj vesti o: Finale Lige Šampiona
Čankovićeva overila prolaz Barse
Izvor: B92, 14.Nov.2013
Reprezentativka Srbije Jelena Čanković postigla je gol u pobedi Barselone nad Cirihom, u revanš meču osmine finala ženske Lige šampiona...Čankovićeva je postigla treći gol i overila plasman Barse u narednu rundu, rezultatom 3:1. U prvom meču, ekipa iz Katalonije slavila je sa 3:0...Igračice...







