Izvor: B92, 13.Jun.2012, 14:20 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sampras: Conga je kao Novak ranije
Legendarni Pit Sampras veruje da će Žo-Vilfred Conga biti velika pretnja glavnim favoritima na predstojećem Vimbldonu.
"Mislim da ima potrebne udarce i ume da uđe u zonu kada igra fantastično. Pobediti Federera na Vimbldonu velika je stvar. Ipak, mislim da bi morao da igra bolje u kontinuitetu ako želi da osvoji GS titulu. Psihološki, protiv najboljih igrača ne sme da vam padne koncentracija ni na pet minuta. Conga je >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << blizu - nešto kao Novak pre nekoliko godina", rekao je Sampras.
"Jednostavno, izgubiš koncentraciju na minut i gubiš set protiv najboljih tako to ide. Mislim da je Conga pokazao naznake velikog tenisera, mislim da je talentovan”, dodao je Sampras.
Sedmostrukom osvajaču Vimbldona dopada se i igra Miloša Raonića.
"On napreduje veoma lepo i bio bih iznenađen ukoliko ne uđe u Top 10 do kraja godine. Ima sjajan servis, dobro se kreće i takmičarski je nastrojen. Sada je samo pitanje iskustva i mečeva koje ima iza sebe. Taj servis, igrao sam egzibiciju sa njim u Kanadi i reakcija mi je bila 'vau’, to je veliko oružje. On može da bude iznenađenje na Vimbldonu i US openu. Ima hrabrosti da udara jako i nije igrač kojeg će ostali voleti da vide preko puta sebe. Ako servira dobro, biće veoma opasan. On je sjajan dečko, ima ispravan stav, tehnički dobar servis i voli da bude agresivan”.







