RG: Federer ispao!

Izvor: Mondo, 02.Jun.2015, 18:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

RG: Federer ispao!

Švajcarski derbi pripao lošije rangiranom na ATP listi. Conga posle maratona u polufinalu.

Foto: (AP Photo/Alessandra Tarantino)

Sten Vavrinka je prvi polufinalista ovogodišnjeg Rolan Garosa u muškoj konkurenciji!

Švajcarac, trenutno devetoplasirani na svetskoj rang listi, bio je bolji od favorizovanog Rodžera Federera, drugog igrača sveta.

Meč je rešen u samo tri seta - 6:4, >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << 6:3, 7:6 (7:4), tokom kojih je jedino u prvom - u šestom i desetom gemu - Federer imao priliku za brejk.

Naredni Vavrinkin protivnik biće Francuz Žo-Vilfred Conga, koji je posle skoro četiri sata igre (tri sata i 50 minuta) bio uspešniji od Japanca Keija Nišikorija - 6:1, 6:4, 4:6, 3:6, 6:3.

Ovo je bila tek treća njegova pobeda protiv Federera, koji je 16 puta slavio u međusobnim duelima.

Nastavak na Mondo...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.