Federer u četvrfinalu, Ćorić propustio dve meč lopte

Izvor: Beta, 16.Maj.2019, 21:23   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u četvrtfinale mastersa u Rimu, pošto je večeras pobedio Hrvata Bornu Ćorića sa 2:6, 6:4, 7:6(7).Meč Federera i Ćorića, trećeg i 15. tenisera sveta, trajao je dva sata i 33 minuta.Ćorić je sjajno počeo meč i uz dva brejka na startu poveo sa 4:0 i ta prednost mu je bila više nego dovoljna za vodjstvo od 1:0. U drugom setu teniseri su bili sigurni na svoj servis sve do šestog gema kada je Federer iskoristio drugu brejk loptu i poveo sa 4:2. Ćorić je već u narednom gemu imao priliku da se uzvrati istom merom, ali je propustio tri brejk prilike. Ono što tada nije uspeo jeste u devetom gemu kada je smanjio na 4:5. Medjutim, Švajcarac je desetom gemu još jednom oduzeo servis protivniku i tako odveo meč u treći set. Hrvatski teniser je u odlučujućem setu propustio po jednu brejk loptu u petom i devetom gemu i to su bile i jedine brejk prilike u tom delu igre. Pobednika je odlučio taj-brejk. Ćorić je poveo sa 5:2, potom je imao i dve meč lopte, ali se švajcarski teniser odbranio a potom i iskoristio svoju drugu meč loptu.Federer će u četvrtfinalu igrati protiv ...
Pogledaj vesti o: Federer