Izvor: NoviMagazin.rs, 28.Jan.2020, 09:58 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Federer spasao sedam meč lopti za polufinale AO
Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u polufinale Otvorenog prvenstva Australije. Federer je pobedio Tenisa Sandgrena iz SAD sa 3:2 u setovima (6:3, 2:6, 2:6, 7:6, 6:3), posle tri sata i 28 minuta igre.
Treći teniser sveta je u četvrtom setu spasao čak sedam meč lopti i zabeležio veliku pobedu.
Protivnik u borbi za finale biće >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << mu pobednik duela u kom će se srpski teniser Novak Đoković sastati sa Milošem Raonićem iz Kanade.
Federer je nakon pobede rekao da će u polufinalu morati da igra mnogo bolje nego danas protiv Tenisa Sandgrena na Otvorenom prvenstvu Australije.
"Novak je očigledno šampion. On voli da igra ovde. Imali smo neke epske mečeve u prošlosti. Nadam se da ću se osećati bolje nego danas inače ću skijati u Švajcarskoj", rekao je Federer.
Federer je naveo da je imao mnogo sreće protiv Sandgrena.
"Morate nekada da imate veliku sreću, to je tako. Tih sedam meč lopti nisu u mojoj kontroli. Samo sam se nada da neće napraviti viner. On je igrao svoj meč, a ja sam imao sreće", kazao je Federer.
FEDERER SPASAO 7 MEČ LOPTI I PLASIRAO SE U POLUFINALE: Švajcarac posle dosta muka slavio nad Sandgrenom, sad čeka Noleta
Izvor: Kurir, 28.Jan.2020
Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se su polufinale Otvorenog prvenstva Australije.











