Federer o povratku: Nadam se

Izvor: B92, 09.Jun.2022, 18:35

Federer o povratku: Nadam se

Švajcarski teniser Rodžer Federer još jednom je potvrdio da će njegov naredni turnir biti Lejver kup.

On nije nastupao od Vimbldona prošle godine, kada je u četvrtfinalu eliminisan od strane Huberta Hurkača.

Morao je nakon toga da se podvrgne još jednoj operaciji kolena, od koje se još uvek oporavlja.

"Znao sam da je oporavak od operacije kolena dug proces. Operacija je bila neophodna. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Nisam mogao da igram posle Vimbldona. Nadam se da ću biti spreman da se vratim na Lejver kupu u septembru", rekao je Federer.

Federer ima 40 godina i jasno je da će igrati samo na najvećim turnirima, ako mu koleno to uopšte dozvoli.

"Neću igrati na 20 turnira godišnje, program će biti redukovan. Znam da bi moja deca volela da idemo na neka mesta u svetu, poput Majamija ili Londona", dodao je Švajcarac.

Rodžer, vlasnik 20 Grend slem titula, trenutno je 50. na ATP rang listi.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Tenis

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.