Izvor: B92, 30.Maj.2014, 21:44 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Federer: Trebalo je ofanzivnije
Švajcarski teniser Rodžer Federer rekao je da je zadovoljan načinom na koji je uspeo da prebrodi težak meč protiv Dmitrija Tursunova.
Federer je u trećem kolu izgubio prvi set na ovogodišnjem Rolan Garosu, ali je na kraju slavio rezultatom 7:5, 6:7, 6:2, 6:4.
"Srećan sam što sam našao način i igrao solidno do samog kraja. Kada neko servira tako snažno kao što je on danas, nekada ume da bude >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << teško", rekao je Federer.
Švajcarac, koji je prva dva meča u svoju korist rešio bez izgubljenog seta, u duelu protiv ruskog igrača iskoristio je samo četiri od 21 brejk prilike. On se na konferenciji čak i našalio zbog tog negativnog statističkog podatka.
„Više sam za to da ne postoji problem. Išao sam po sledeću, pa sledeću, pa sledeću itd. Voleo bih da sam u tim trenucima igrao malo ofanzivnije“, dodao je Federer.
Pogledaj vesti o: Tenis










