Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 08.Feb.2010, 11:56 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbija u prvom polufinalu "Eurosonga"
BEOGRAD - Predstavnik Srbije na takmičenju za izbor "Pesme Evrovizije", koji će biti izabran 6. marta, nastupiće prve polufinalne večeri "Eurosonga" 25. maja, potvrđeno je danas u Radio-televiziji Srbije.
Žrebom u Oslu odlučeno je da u prvom delu prve polufinalne večeri, pored Srbije, nastupe i predstavnici Finske, Rusije, Slovačke, Bosne i Hercegovine, Moldavije, Letonije i Estonije, rekla je Tanjugu šef >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Službe RTS-a za odnose s javnošću Duška Vučinić - Lučić.
U drugom delu te večeri predstaviće se muzičari Grčka, Island, Malta, Portugalija, Makedonija, Belorusija, Belgija, Poljska i Albanija.
Druge polufinalne večeri, 27. maja, u prvom delu će nastupiti predstavnici Švajcarske, Litvanije, Švedske, Ukrajine, Danske, Azerbejdžana, Izraela i Jermenije, dok je drugi deo večeri rezervisan za izvođače iz Gruzije, Turske, Irske, Slovenije, Holandije, Bugarske, Hrvatske, Kipra i Rumunije.
Tačan redosled nastupa svake od 34 zemlje u oba polufinala znaće se 22. marta, kada će biti održan sledeći žreb u Oslu, u prisustvu i šefova delegacija zemalja učesnica.
Jučerašnjim žrebom odlučeno je i u kom polufinalu će glasati zemlje takozvane "velike četvorke", čiji predstavnici nastupaju u finalu, pa će tako Nemačka i Španija glasati u prvom polufinalu, a ovogodišnji domaćin, Norveška, zajedno sa Velikom Britanijom i Francuskom u drugom.
Prema rečima Vučinić - Lučić, rad na kompozicijama autorskog tandema Goran Bregović i Marina Tucaković u završnoj je fazi, ali se upućivanje poziva za kasting, na kome će 10-tak pevača izvesti te pesme, ne očekuje pre polovine ovog meseca.
Na kastingu koji će biti održan u Bregovićevom studiju, popularni kompozitor će, zajedno s programskim timom RTS izabrati troje izvođača, a konačnu odluku o tome ko će od njih predstavljati Srbiju u maju u Norveškoj doneće publika glasanjem 6. marta u direktnoj emisiji RTS-a.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...














