Izvor: B92, 04.Jul.2016, 23:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Zaza: Poslao sam Nojera u suprotnu stranu
Napadač reprezentacije Italije Simone Zaza pokušao je da opravda način na koji je izveo penal u četvrtfinalu Evropskog prvenstva protiv Nemačke.
’Panceri’ su zaustavili ’Azure’ u Francuskoj nakon izuzetno loše penal serije, a osim promašaja Gracijana Pelena, izdvojio se katastrofalan šut Zaze.
25-godišnji napadač dugo je prilazio lopti, pomalo i potcenjivački cupkao, ali je potom >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << poslao daleko iznad prečke.
„Uvek sam izvodio penale na taj način i postizao golove“, rekao je Zaza.
Centarfor Juventusa istakao je da je prevario protivničkog golmana, ali da nije imao sreće.
„Poslao sam Manuela Nojera na suprotnu stranu, ali je nažalost lopta otišla previsoko. Biće teško, ali želim da završim sa tim, želim da Italijani znaju da sam dao sve od sebe“, dodao je.
On se izvinio svim navijačima i rekao da će ga promašeni penal progoniti.
„Promašio sam najvažniji jedanaesterac u karijeri i to će me pratiti do kraja života“, zaključio je Zaza.














