Srpski duo peti u finalu

Izvor: B92, 21.Avg.2022, 11:48

Srpski kajakaši Anđelo Džombeta i Ervin Holpert osvojili su peto mesto u finalu u disciplini K2 1.000 metara na Evropskom prvenstvu, koje se održava u Minhenu.

Srpski kajakaši su ostvarili vreme od 3:19.249 minuta. Zlato je pripalo Nemcima Tamasu Grosmanu i Martinu Hileru, koji su pobedili u vremenu 3:13.812. Srebro su osvojili Španci Francisko Cubeljos i Injigo Penja (3:14.505), dok je bronza pripala Italijanima Samjuelu Burgu i Andrei Šeri (3:15.062).

Kristina >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Begeč je bila osma u finalu u disciplini 1.000 metara. Ona je ostvarila vreme od 4:10.555 minuta. Zlato je pripalo Mađarici Noemi Pup (4:00.276), srebro je osvojila Poljakinja Justina Iskržička (4:00.542), dok je bronzana bila Izabel Kontreras iz Španije (4:01.419).

Strahinja Bukvić je osvojio osmo mesto u disciplini KL3 200 metara, pošto je stazu prešao za 46,06 sekundi. Zlatnu medalju je osvojio Španac Huan Antonio Valje ispred Poljaka Mateuša Survila i Britanca Džonatana Janga.

Vuk Radovanović je bio osmi u fisciplini KL2 metara. On je ostvario vreme od 47,044 sekunde. Zlato je pripalo Italijanu Federiku Mancareli, koji je trijumfovao ispred Ukrajinca Mikole Sinijuka i Britanca Dejvida Filipsona.