Izvor: RTS, 20.Avg.2022, 15:01

Srpski četverac osmi, Zdelar šesti na EP u Minhenu

Srpski četverac u kajaku zauzeo je pretposlednje, osmo mesto u finalu trke na 500 metara na Evropskom prvenstvu u Minhenu. Bojan Zdelar je bio šesti u trci na 1000 metara.
Četverac u sastavu Anđelo Džombeta, Marko Novaković, Stefan Vrdoljak i Vladimir Torubarov deonicu je prešao za 1:23.250 minuta, što je bilo skoro tri sekunde sporije od posade Nemačke koja je osvojila zlatnu medalju (1:20.282).

Srebro je pripalo Slovačkoj (1:20.877), >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << a bronza Francuskoj (1:20.902).
Ranije, srpski kajakaš Bojan Zdelar zauzeo je šesto mesto u finalu trke na 1.000 metara.
Zdelar je deonicu prešao za 3:34.959 minuta, što je bilo za pet sekundi sporije od vremena pobednika Balinta Kopaša iz Mađarske (3:29.898).
Srebro je pripalo Portugalcu Fernandu Pimenti (3:31.964), a bronza Belgijancu Arturu Petersu (3:32.401).
Srpska kajakašica Kristin Bedeč u nedelju (11.06) takmičiće se u finalu trke na 1.000 metara.