Izvor: RTS, 17.Jun.2021, 20:23

Srbija uz dramu i produžetak do pobede nad Italijom na startu EP

Reprezentacija Srbije savladala je Italiju sa 86:81 na startu Evropskog prvenstva u Valensiji.
Čudesnom igrom u poslednjim minutima meča u Valensiji, košarkašice Srbije došle su do pobede nad Italijom na startu Evropskog prvenstva.

Posle prve četvrtine, rezultat je bio 19:19, a Italijanke su na poluvremenu imale minimalnu prednost od dva poena – 39:37.
>> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << />Sredinom treće deonice, Italijanke su iskoristile pad u igri ekipe Marine Maljković, pa su se odlepile na osam poena prednosti.
U samoj završnici, Srbija je smanjila trojkom Ane Dabović i ušla u poslednju deonicu sa zaostatkom od pet poena.
Italijanke su kontrolisale utakmicu do završnice, a imale su deset poena prednosti.
Jakom odbranom i trojkom Saše Čeđo, Srbija je uspela da unese malo neizvesnosti, ali je drama dostigla vrhunac u poslednjem minutu.
Italija je vodila sa 74:68 na minut do kraja meča.

Sjajna odbrana Srbije, a efikasna igra u napadu: prvo je Sonja Vasić pogodila, potom Ana Dabović, pa je Sonja Vasić ponovo bila precizna za izjednačenje.
Sonja Vasić je imala šut za pobedu, ali nije pogodila, a pregledanjem snimka utvrđeno je da je napravila i korake.
Meč je otišao u produžetke, gde su izabranice Marine Maljković zablistale.
Jaka igra u odbrani, a koncentrisana u napadu, pa je Srbija savladala Italiju sa 86:81.
Sonja Vasić je postigla 27 poena, imala 13 skokova i sedam asistencija.
Ivon Anderson je postigla 18 poena, a Jelena Bruks 14.