Srbija posle poraza od Crne Gore ostala bez polufinala EP

Izvor: Beta, 11.Dec.2018, 00:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ženska rukometna reprezentacija Srbije izgubila je večeras od Crne Gore sa 27:28 (15:12) u dugom kolu Grupe 1 Evropskog prvenstva i tako ostala bez šanse da se plasira u polufinale. Srbija je, kolo pre kraja druge faze, ostala na dva boda i tako bez plasmana medju četiri najbolje reprezentacije. Na drugoj strani, Crna Gora je stigla do četvrtog boda i sačuvala šanse za polufinale. Najefikasnija u redovima Srbije bila je kapiten Katarina Krpež Sležak sa 12 golova, Dijana Radojević je postigla pet, Jelana Lavko četiri, a Andrea Lekić samo dva. U selekciji Crne Gore najbolja su bile Milena Raičević, Djurdjina Jauković i Majda Mehmedović sa po šest pogodaka. Crnogorke su bolje počele meč, pa su posle sedam minuta igre imale tri gola prednosti (3:6), ali je Srbija predvodjena Krpež Sležak do polovine prvog poluvremena stigla do izjednačenja (9:9).Nakon što su rukometašice Srbije propustile dve prilike da povedu to im je pošlo za rukom u 19. minutu nakon kontranapada koji je završila Pop-Lazić (11:10). I pored šoka zbog povrede golmana Katarine Tomašević, koja je na nosilma izneta iz dvorane, rukometašice Srbije su nastavile da igraju sjajno u odbrani, a kao rezultat toga došlo je i vodjstvo od 14:10 osmim golom Krpež ...