Srbija domaćin EP za žene u odbojci 2021. godine

Izvor: N1 televizija, 21.Nov.2018, 17:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Srbija domaćin EP za žene u odbojci 2021. godine

Srbija je dobila organizaciju Evropskog prvenstva za odbojkašice 2021. godine. U Srbiji će se igrati mečevi jedne grupe, kao i u Bugarskoj i Rumuniji, ali i u još jednoj zemlji koja će biti određena naknadno.

Ugovore o organizaciji Evropskog prvenstva u sredu su u Palati Srbija u Beogradu potpisali predsednik Evropske odbojkaške >> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << federacije Aleksandar Boričić i predsednik Odbojkaškog saveza Srbije Zoran Gajić.

U Srbiji će takođe biti odigrana i završnica šampionata, polufinala, meč za treće mesto i finale.

Aleksandar Boričić se zahvalio Vladi Srbije i ministru omladine i sporta Vanji Udovičiću za pomoć u dobijaju domaćinstva.

"Godinama imamo sjajnu saradnju, a čestitao bih i Gajiću na velikim uspesima. Posebno što je ženska reprezentacija evropski i svetski prvak, a muška četvrta na svetu. Kada se uzme veličina Srbije pored najveći zemalja onda je još veći uspeh", rekao je Boričić.

Predsednik OSS Zoran Gajić istakao je da je veoma zadovoljan zbog potpisavanja ugovora o organizaciji EP.

"Prvenstvo u Srbiji biće prava interakcija navijača i ekipe, verujem da će pomoći razvoju odbojke i Srbije", rekao je Zoran Gajić i izrazio nadu da će do tada biti izgrađen i nacionalni odbojkaški centar.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije je aktuelni evropski i svetski šampion, kao i olimpijski vicešampion.

Nastavak na N1 televizija...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.