Izvor: RTS, 16.Avg.2015, 20:35 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbija – Rusija 0:0
U poslednjem meču u domovini pred početak Evropskog prvenstva, u finalu turnira "Trofej Beograda", košarkaši Srbije igraju protiv Rusije. Utakmica počinje u 20.30, a direktan prenos je na našem Drugom programu.
20.35 - Počeo je meč u Kombank areni.
Reprezentacija Srbije će, verujemo pred pristojno popunjenom Kombank >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << arenom, ove večeri krenuti u pohod na "Trofej Beograda". U finalu, izabranicima Aleksandra Đorđevića, rival će biti Rusija.
Do finala turnira, košarkaši Srbije došli su posle ubedljive pobede nad selekcijom Kine – 95:55 (19:15, 28:4, 18:11, 20:25). S druge strane, Rusi su bili bolji od Venecuele – 66:55.
Nakon pobede nad Kinom, selektor Aleksandar Đorđević je bio zadovoljan odnosom igrača prema zadacima i ocenio da se ekipa nalazi na pravom putu uoči početka prvenstva Evrope.
"Pohvalio bih igrače za odnos prema igri, poštovali su dogovor iz svlačionice i to me zaista raduje. Očekuje nas utakmica s Rusijom, koja će biti u jačem sastavu nego prošli put kada smo se sastali. Bez obzira na rezultat, moja filozofija je uvek da ekipa igra najjače što može jer je to respekt prema nacionalnom dresu. Vidi se da smo na pravom putu, momci su koncentrisani i nemam zamerke. Naša igra može biti tečnija i radimo na tome", rekao je Đorđević.
Selektor nacionalnog tima pozvao je navijače da podrže tim u finalnoj utakmici protiv Rusije, koja je ujedno poslednji meč koji će selekcija odigrati u Srbiji pred EP.
"Pozivamo navijače da u što većem broju dođu na utakmicu, a mi ćemo im se zalaganjem i igrom na parketu odužiti", zaključio je selekor.
Treće mesto na turniru zauzela je reprezentacija Kine, pošto je pobedila Venecuelu sa 63:57.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Ći Džu sa 18 poena, 12 je postigao Taj Long Džao, a 10 Liju Vej. Venecuelu je predvodio Dvajt Luis sa 14, dok je Hoze Vargas dodao 11.
Srbija će u finalu od 20.30 protiv Rusije imati priliku da odbrani trofej osvojen prošle godine. Direktan prenos ovog duela možete pratiti na našem Drugom programu.












