Izvor: NoviMagazin.rs, 15.Sep.2017, 08:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Slovenija u finalu Evropskog prvenstva

Košarkaška reprezentacija Slovenije plasirala se u finale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u polufinalu pobedila Španiju sa ubedljivih 92:72 (25:19, 24:26, 24:12, 19:15).

Slovenija će se za titulu šampiona Evrope boriti protiv pobednika drugog polufinala u kojem se sutra sastaju Srbija i Rusija.

Izabranike Igora Kokoškova su do finala i ubedljive pobede protiv aktuelnog šampiona Evrope >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << predvodili Goran Dragić i Entoni Rendolf sa po 15 poena, Kleman Prepelič je ubacio 13, dok je Gašper Vidmar postigao 12.

U poraženom timu najbolji je bio Pau Gasol sa 16 poena, a najbolje su ga pratili Riki Rubio sa 13 i Mark Gasol sa 12 poena.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.