Slovenci dobili goleadu protiv lala

Izvor: B92, 21.Jan.2024, 18:20

Slovenci dobili goleadu protiv "lala"

Rukometaši Slovenije upisali su trijumf nad Holandijom rezultatom 37:34 (19:13) u meču trećeg kola druge faze Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

"Zmajčeki" su meč dobili, praktično, u prvom poluvremenu u kom su stekli sedam golova razlike.

U finišu drugog dela su Holanđani stigli do dva gola zaostatka, ali više od toga nisu mogli, pošto su Slovenci odbili svaki nalet.

Meč je obeležio i rukometaš Holandije, Verštajnen sa čak 15 postignutih >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << pogodaka.

Pobednički tim su predvodili Čehte, Horzen i Marguc sa po šest golova.

Slovenija sada pre kraja ima četiri boda i u poslednjem kolu će igrati protiv Danske.

Holandija je i dalje bez bodova u drugoj fazi šampionata.

Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo