Sinančević osvojio srebrnu medalju na EP u Minhenu, Kolašinac osmi

Izvor: Beta, 16.Avg.2022, 00:06

Srpski atletičar Armin Sinančević osvojio je večeras srebrnu medalju u bacanju kugle na Evropskom prvenstvu u Minhenu.Sinančević je, na svom debitantskom učešću na Evropskom prvenstvu, do srebra stigao zahvaljujući hicu iz pete serije od 21,39 metara.Zlato je pripalo Filipu Mihaljeviću iz Hrvatske, koji je hicem od 21,88 metara iz šeste serije stigao do najsjajnijeg odličja. Bronzana medalja je pripala Tomašu Staneku iz Češke, koji je kuglu bacio 21,26 metara.Drugi srpski atletičar u finalu, Asmir Kolašinac zauzeo je osmo mesto.Kolašinac je najbolji rezultat dužine 20,15 metra ostvario u šestoj seriji bacanja.
Pogledaj vesti o: Evropsko prvenstvo