SREBRO ZA SRBIJU: Nemeš poražen u finalu Evropskog prvenstva!

Izvor: SrbijaDanas.com, 22.Apr.2023, 21:13

Jermen ipak jači...

Srpski rvač Viktor Nemeš osvojio je srebrnu medalju na Evropskom prvenstvu u Zagrebu, pošto je u finalnoj borbi grčko-rimskim stilom u kategoriji do 77 kilograma izgubio od Malkasa Amojana iz Jermenije rezultatom 6:4.

Meč je bio izuzetno uzbudljiv, Nemeš je imao prednost sve do sedam sekundi pre kraja kada je usledio lucidan potez jermenskog rvača za koji je dobio još četiri poena što mu je donelo trijumf i odbranu titule evropskog >> Pročitaj celu vest na sajtu SrbijaDanas.com << šampiona.

Za rvačku reprezentaciju Srbije ovo je druga medalja na Šampionatu Evrope u glavnom gradu Hrvatske, nakon što je Hetik Cabolov osvojio bronzu slobodnim stilom.

Nemeš je ostvario veliki uspeh i posle četiri godine ponovo se vratio na podijum. Ovo mu je već četvrto odličjena Evropskim prvenstvima pošto u riznici trofeja već ima dva srebra i jednu bronzu.