SRBIJA UBEDLjIVA PROTIV DANSKE: Rukometašice sa prvog mesta u grupi do naredne faze EP

Izvor: Večernje novosti, 05.Dec.2018, 00:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Naše devojke će u sledećem krugu takmičenja igrati protiv Rusije, Francuske i reprezentacije Crne Gore Ženska rukometna reprezentacija Srbije pobedila je večeras u Nantu selekciju Danske sa 30:25 (17:13) u utakmici trećeg kola Grupe A Evropskog prvenstva.Srbija je takmičenje u grupi završila na prvom mestu s dve pobede i jednim porazom i u novoformiranu Grupu I preneće dva boda, baš kao >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << i Danska i Švedska.Reprezentaciju Srbije su do pobede u večerašnjem meču vodile Katarina Krpež Šlezak i Andrea Lekić sa po osam golova. Jelena Lavko i Jovana Stoiljković su postigle po četiri, dok je Slađana Pop-Lazić utakmicu završila sa tri gola.U selekciji Danske najbolja je bila Trine Estergard sa šest golova.PROČITAJTE JOŠ: KRAJ: Danska - Srbija 25:30Rukometašice Srbije su bolje počele meč, odbrana je funkcionisala na visokom nivou, a raznovrsan napad doneo je prvo osetnije vođstvo od 5:2 u sedmom minutu.Lekić, Krpež Šlezak i Pop Lazić su potom donele Srbiji prednost od četiri gola (12:8), da bi u 25. minutu izabranice Ljubomira Obradovića stigle i do maksimalnih pet golova prednosti (17:12).PROČITAJTE JOŠ: POLjSKA PAKUJE KOFERE: Švedska poslala Srbiju u drugu fazu EPSrbija je imala dve prilike da stigne i do šest golova viška, ali nije u time uspela pa se na odmor otišlo rezultatom 17:13.Posle samo desetak minuta igre u nastavku na semaforu je pisalo 22:14 i do kraja meča Danska nije uspela da ugrozi Srbiju i učini meč neizvesnijim.U novoformiranoj Grupi I Srbija će igrati protiv Rusije, Francuske i reprezentacije Crne Gore.