Rukometaši Srbije nadigrali Dance

Izvor: Politika, 17.Jan.2012, 23:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometaši Srbije nadigrali Dance

Srbija – Danska 24:22 (10:12)

Rukometaši Srbije su savladali Dansku u drugom kolu A grupe Evropskog prvenstva sa 24:22 (10:12) i tako stvorili dobru podlogu da u četvrtfinalnoj grupi izbore plasman u polufinale. Srbija će preneti u novu grupu četiri boda.

Preostaje meč sa Slovačkom u četvrtak koji nema rezultatsku važnost.

Od početka se videlo da će to biti tvrda utakmica. >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << Posle 10 minuta igre bilo je tek 2:2.

Prva se „odlepila” Danska na 5:3 posle gola Lindberga sa krila. Nedugo potom Egert je iz sedmerca imao priliku da poveća vođstvo, ali je golman Srbije Stanić zaustavio njegov šut.

Danska je vodila kratko i 7:4 kada je Čutura preuzeo odgovornost i solo akcijom kroz sredinu smanjio na 7:5. U narednom napadu Stanić je ponovo bio junak odbranivši još jedan sedmerac. Publika se digla na noge.

To je ulilo samopouzdanje igračima Srbije, pogotovo Nikčeviću koji je sa krila iz gotovo nemoguće situacije pogodio gol Danaca. U 20. minutu Srbija je smanjila vođstvo Danske na 7:6.

Nije bila odbrana Srbije čvrsta kao u prvom meču protiv Poljaka. Lakše su dolazili Danci u priliku za šut.

Momir Ilić je sa tri gola održao Srbiju „u igri” sve do pred kraj poluvremena kada su Danci poveli sa 12:9. Sa pet golova Ilić je bio najefikasniji u oba tima u prvom delu igre.

Samo zahvaljujući golmanu Staniću koji je zabeležio ukupno sedam odbrana, Danska nije otišla na odmor sa većom zalihom. Doduše, na drugoj strani golman Danske Landin imao je osam odbrana zaustavivši tri zicera Srbiji…

Jedan od naših najboljih igrača Vujin dao je prvi gol tek u 37. minutu što je donelo izjednačenje – 14:14.

Dva minuta kasnije Srbija je konačno povela. Stanić je desetom odbranom dao šansu, a Toskić se u napadu probio kao šilo kroz bedem Danske i bilo je 16:15.

Usledile su parade golmana na obe strane. I Stanić i Landin su briljirali i zaustavljali teške šuteve.

Prvi put je Srbija povela sa dva gola (21:19) u 40. minutu golom Nikčevića.

Sedam i po minuta pre kraja Srbija je imala igrača više na dva minuta. Sve se bilo namestilo za dobru završnicu. Ipak, izgubili su loptu „orlovi” u brzopletom napadu i iz kontre je Danska izjednačila – 22:22. Ni u sledećem napadu Srbija nije iskoristila igrača više.

Vujin je silovitim šutom vratio Srbiju u vođstvo pet minuta pre kraja – 23:22.

U narednom napadu 15. odbrano Stani je dodatno podigao moral srpskom timu. Čutura je novom solo akcijom povećao prednost Srbije koja je dva i po minuta pre kraja vodila 24:22.

Odmah potom, Stanić je ponov odbranio šut Danaca. Držali su rukometaši Srbije duže loptu i nisu iskoristili sledeći napad, ali nisu ni Danci kontranapad pošto je Nikčević presekao loptu… Više nije bilo dileme.

Srbija: Marjanac, Šešum, Vujin, Nikčević, Manojlović, Toskić, Stanić, Ilić Marković, Prodanović, Beljanski, Vučković, Čutura, Stanković. Selektor: Vuković.

Danska: Landin, Mogensen, Kristijansen M, Lauge, Kristijansen L, Markusen, Egert, Svan Hansen, Lindberg, Toft Hansen R, Sondergard, Toft Hansen H, Hansen. Selektor: Vilbek.

----------------------------------------------

A grupa

Prvo kolo

Srbija – Poljska 22:18

Danska – Slovačka 30:25

Drugo kolo

Poljska – Slovačka 41:24

Srbija – Danska 24:22

Tabela

Srbija

2

2

0

0

46:40

4

Danska

2

1

0

1

52:49

2

Poljska

2

1

0

1

59:46

2

Slovačka

2

0

0

2

71:49

0

Treće kolo

Danska – Poljska četvrtak, 18.15 č

Srbija – Slovačka četvrtak, 20.15 č

Politika ONLINE

objavljeno: 17.01.2012.

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.