Izvor: Danas, 16.Jan.2016, 00:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pravi rivali tek dolaze

Beograd - Vaterpolisti Srbije opravdali su ulogu favorita u grupi B Evropskog prvenstva u Beogradu, a od vikenda za branioce titule kreće eliminaciona faza. Nema sumnje da su “delfini” apsolutni favoriti protiv Slovačke (subota, 18.45) na putu do četvrtfinala i prvih ozbiljnijih protivnika, ali taj meč kao i one protiv Malte i Francuske shvataju krajnje ozbiljno.

- Slovačka je izuzetno iskusna ekipa, >> Pročitaj celu vest na sajtu Danas << ali fizički ne može da nam parira. Moramo biti oprezni jer je ovo eliminaciona faza. S opreznom igrom pobeda je naša - istakao je selektor Dejan Savić.

Njegovu samouverenost deli i kapiten Živko Gocić, uz najavu da je ritam takmičenja i treninga takav da se najbolje izdanje “delfina” očekuje u samoj završnici Evropskog prvenstva.

- Protiv Slovačke ne bi trebalo da bude probleme. Na vrhuncu forme bićemo za četiri-pet dana i tada bi trebalo očekivati našu pravu igru. To smo videli i protiv Francuske kada su jači treninzi bili uzrok lošeg početka - najavio je Gocić.

Nastavak na Danas...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Danas. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Danas. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.