Izvor: Radio Slobodna Evropa, 12.Jun.2015, 22:58   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pobjeda BiH nad Izraelom za produžetak nade

U šestom kolu kvalifikacija za odlazak na Evropsko prvenstvo u fudbalu 2016. godine reprezentacija BiH je slavila 3:1 protiv Izraela i tako ostala u utrci za plasman.

Izrael je poveo u 41. minuti golom Ben Haima mlađeg da bi Edin Višća izjednačio minut kasnije a Edin Džeko doveo BiH u prednost iz penala u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.

Pobjedu BiH je ovjerio Višća svojim drugim golom u 75. minuti.

Nakon šest kola, Vels vodi u grupi B sa 14 bodova, druga je Belgija sa 11, Kipar i Izrael dijele 3. mjesto sa 9 bodova dok je BiH peta sa osam.

Nastavak na Radio Slobodna Evropa...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Slobodna Evropa. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Slobodna Evropa. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.